Kapituła

Nad Raportem będą czuwać wybitne osoby ze świata IT. Poznaj naszą kapitułę.

Norbert Biedrzycki

Vice President Mckinsey Digital

Norbert Biedrzycki kieruje warszawskim oddziałem McKinsey Digital Lab. MDL, który w Europie swoje siedziby ma jeszcze w Londynie, Berlinie i Paryżu, oferuje klientom usługi łączące doradztwo strategiczne i wdrażanie zaawansowanych rozwiązań informatycznych, od kompleksowej transformacji cyfrowej przez szybkie wdrożenia aplikacji biznesowych, rozwiązania i analizy Big Data, biznesowe zastosowania sztucznej inteligencji po rozwiązania blockchain i IoT. Wcześniej Norbert pełnił funkcję Prezesa Zarządu i CEO Atos Polska, był również szefem ABC Data S.A. oraz Prezesem Zarządu i CEO Sygnity S.A. Poprzednio również pracował w firmie McKinsey jako partner oraz był dyrektorem działu usług doradczych oraz rozwoju biznesu firmy Oracle.

Grzegorz Borowski

infoShare Conference

Współzałożyciel i CEO infoShare – cyklicznej, corocznej konferencji technologicznej – największej konferencji tego typu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE). Ostatnia edycja zgromadziła 6000 uczestników, w tym ok. 500 startupów z ponad 40 krajów. Współzałożyciel i CEO Fundacji infoShare – NGO, którego głównym celem jest propagowanie wiedzy o nowych technologiach i startupach. Współzałożyciel infoShare Academy – firmy szkoleniowej pomagającej przebranżowić się do zawodu programisty. Członek Rady Programowej Fundacji Startup Poland. Przez wiele lat jeden z dyrektorów IT Wirtualnej Polski (WP.PL) odpowiedzialny za rozwój największej w Polsce platformy e-mail (ponad 11 mln aktywnych kont), a także usług wyszukiwania i technologii reklamy.

Michał Brański

VP Strategy w Wirtualnej Polsce

VP Strategy w Wirtualnej Polsce, holdingu  spółek mediowych i e- commercowych. Z produktów holdingu  korzysta już ponad 21 mln Polaków. Grupa WP jest właścicielem portalu horyzontalnego, Wirtualnej Polski. Prowadzi również serwis odpowiadający na potrzeby informacyjne i rozrywkowe młodych internautów – o2 oraz specjalistyczne serwisy tematyczne. W branży e-commerce działa od 2014 roku w zakresie turystyki (Wakacje.pl, Nocowanie.pl, eHoliday), mody (Domodi, Allani), urządzania wnętrz (Homebook), usług finansowych (totalmoney.pl, finansowysupermarket.pl) oraz zdrowia (abcZdrowie.pl). Michał Brański odpowiada za strategię oraz rozwój głównych marek i serwisów Grupy WP. „Lider Biznesu 2014”, według 48. Rankingu Forbes i „Gracz Roku 2015”, kategoria „Nowe Technologie”, wg Forbes (tytuły otrzymał wraz z Jackiem Świderskim i Krzysztofem Sierotą m.in. za transakcję kupna Wirtualnej Polski). „Człowiek Roku 2014” w konkursie Mixx Awards. Laureat Webstara w kategorii „Człowiek Roku Polskiego Internetu” (2006) i Nagrody Przedsiębiorca Roku (2004) w kategorii Nowy Biznes konkursu Ernst&Young. Michał Brański studiował w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku zarządzanie i marketing.

Beata Cichocka-Tylman

Dyrektor, Innowacje i B+R, PwC

Beata pracuje z przedsiębiorstwami nad rozwojem i wdrażaniem INNOWACJI, jak również nad pozyskiwaniem FINANSOWANIA na tę sferę działalności (dotacje i ulgi podatkowe, w tym ulgi B+R oraz Innovation Box). SKALUJE startupy (również poza Polskę) i poszukuje dla nich INWESTORÓW. Dla korporacji prowadzi SCOUTING startupów, projektuje i prowadzi AKCELERATORY, opracowuje strategie i narzędzia do rozwoju INNOWACJI oraz projektów BADAWCZO – ROZWOJOWYCH (B+R).Łączy doświadczenia i wiedzę w zakresie realizacji i prowadzenia projektów o podwyższonym ryzyku, z wiedzą z zakresu pomocy publicznej, a takie połączenie ma ogromną moc sprawczą! Jest autorem metodologii wyboru innowacyjnych projektów i członkiem Kapituły w ramach konkursu Inicjator Innowacji, Newsweek. Jest również autorem wielu publikacji z obszaru innowacji, w tym zarówno innowacji wewnętrznych, na przykład systemy innowacji pracowniczych, jak i innowacji zewnętrznych, realizowanych w tzw. modelu open innovation. Wykładowca i prelegent prestiżowych wydarzeń w Polsce i za granicą, mentor w wielu programach akceleracyjnych i ukierunkowanych na rozwój innowacji.

Julia Krysztofiak-Szopa

Prezes Zarządu Fundacji Startup Poland

Prezes zarządu Fundacji Startup Poland, największego w Polsce niezależnego think-tanku technologicznego.
Pracuje w branży startupowej od 2008 roku, w Polsce, Krzemowej Dolinie i Szwajcarii. Była pierwszą dyrektor programową kalifornijskiego akceleratora startupów Blackbox.vc. Jest również przedsiębiorcą i współwłaścicielem globalnej marki produkowanej w Polsce bielizny Wellfitting. Z wykształcenia jest filozofem.

Dagmara Krzesińska

Prezes Fundacji Koalicji na rzecz Polskich Innowacji

Prezes Fundacji Koalicji na rzecz Polskich Innowacji. Wcześniej przez kilkanaście lat w UPC Polska odpowiedzialna 
za reputację spółki oraz działania CSR. Współpracuje z administracją publiczną jako ekspert i specjalista m.in. z obszaru bezpieczeństwa w sieci (jest członkiem Komitetu Sterującego Programu Safer Internet Polska, współtworzyła założenia Certyfikatów Urzędu Komunikacji Elektronicznej), edukacji cyfrowej czy innowacji. Członek Rady Programowej Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych, Rady Fundacji Aktywizacja oraz Komisji Ekspertów przy Rzeczniku Praw 
Obywatelskich.

Artur Kurasiński

Techrealista, przedsiębiorca, mówca publiczny, twórca gier i komiksów

Techrealista, przedsiębiorca, mówca publiczny, twórca gier i komiksów. Współtwórca wielu polskich startupów. Mentor w licznych konkursach oraz autor jednego z najpoczytniejszych polskich blogów o technologii: kurasinski.com. Prelegent i uczestnik najważniejszych konferencji branżowych w Polsce. Współtwórca najstarszego w Polsce cyklu spotkań dla startupów (Aula Polska) oraz nagród Aulery.

Bożena Leśniewska

Wiceprezes Zarządu Orange Polska

Od ponad 20 lat związana z sektorem telekomunikacyjnym. Od stycznia 2017 roku jako Wiceprezes Zarządu Orange Polska odpowiada za rynek biznesowy oraz spółkę Integrated Solutions. Wcześniej konsekwentnie przechodziła przez kolejne szczeble kariery, zaczynając od stanowiska przedstawiciela handlowego (DHL), przez kierownika i dyrektora regionalnego (Polkomtel), dyrektora departamentów w centralach firm (Polkomtel, PTK Centertel Sp. z o.o., Telekomunikacja Polska S.A.), dyrektora wykonawczego, po stanowisko Członka Zarządu w Orange Polska. Sprawuje funkcje członka Rady Odpowiedzialnego Przywództwa FOB, Stowarzyszenia LiderShe oraz członka Rady Programowej Polish National Sales Awards, stowarzyszenia Professional Women Network i Rady Ekspertów THINKTANK. Finalistka międzynarodowego konkursu Women In Sales Awards 2014 w kategorii Best Woman Sales Director oraz VII edycji konkursu Bizneswoman Roku. W 2016 roku została uznana przez Instytut Innowacyjna Gospodarka za jedną z dziesięciu najbardziej wpływowych kobiet zarządzających polskim sektorem teleinformatycznym. Jest też aktywną mentorką w programach mentoringowych, m.in. Fundacji Vital Voices i Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet.

Kinga Piecuch

Prezes SAP Polska

Jako prezes SAP Polska wspiera firmy we wzroście ich biznesu poprzez transformację cyfrową. Firma, którą kieruje jest liderem na rynku oprogramowania dla przedsiębiorstw i pomaga zoptymalizować działalność firmom niezależnie od ich wielkości i branży, w której operują. Dzięki wykorzystaniu technologii takich jak uczenie maszynowe, Internet rzeczy i zaawansowana analityka, wspiera klientów w procesie przekształcania ich firm w inteligentne przedsiębiorstwa.
Posiada wykształcenie ekonomiczne i bogate doświadczenie w zarządzaniu w branży IT. Przed objęciem kierownictwa SAP Polska przez blisko 8 lat była członkiem zarządu Xerox Polska, w tym dyrektorem generalnym firmy. Pracowała również na kierowniczych stanowiskach w polskim oddziale IBM (m.in. dyrektor sprzedaży dla MŚP). W swojej karierze zawodowej odpowiadała m.in. za tworzenie i wdrażanie strategii sprzedaży i marketingu, rozwój sieci partnerskich oraz nowych kanałów sprzedaży. Jej główne obszary specjalizacji to m.in: sprzedaż B2B, lead generation, budowanie relacji i kierowanie zespołem. Zarządzała organizacjami w procesach zmian i akwizycji.

Piotr Pietrzak

Odpowiedzialny za rozwój biznesu w sektorze energetycznym i przemysłowym w regionie CEE dla IBM. Wcześniej przez 4 lata zajmował stanowisko CTO w IBM Polska i krajach bałtyckich. Promotor technologii i entuzjasta przyszłości z 20-letnim doświadczeniem w branży IT. Piotr specjalizuje się w projektach transformacji przedsiębiorstw, optymalizacji modeli biznesowych, inkubacji innowacyjnych projektów i ich komercjalizacji. Odpowiada za współpracę z firmami inwestycyjnymi VC / PE, inkubatorami i akceleratorami. Zawsze gotowy by wyjść poza strefą komfortu, aby dostarczać innowacyjne rozwiązania i wymyślać nowe źródła dochodów dla klientów. Autor wielu publikacji branżowych i biznesowych. Członek komitetu innowacyjnego Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego. Fan szybkich motocykli i otwartych umysłów.

Borys Stokalski

Przedsiębiorca, inwestor, menedżer i doradca

Przedsiębiorca, inwestor, menedżer i doradca od ponad ćwierć wieku związany z przemysłem IT i biznesowymi zastosowaniami innowacji technologicznych. Absolwent informatyki na wydziale MIM Uniwersytetu Warszawskiego, współtwórca pierwszego programu zajęć w zakresie Human Computer Interaction na tym wydziale. Entuzjasta transformacyjnego potencjału cyfrowych technologii. Współtwórca i wieloletni prezes zarządu grupy Infovide-Matrix, jednej z największych firm doradczych IT na polskim rynku, odpowiedzialny za strategię i rozwój jej oferty. Od 2016 współtwórca i partner firmy RETHINK, specjalizującej się we wsparciu cyfrowych transformacji przedsiębiorstw i instytucji publicznych. Pasjonuje się w wymianę doświadczeń w gronie liderów cyfrowego biznesu. Uczestnik i organizator debat, konferencji i sieci eksperckich. Twórca i animator konferencji Digital Champions (www.digitalchampions.online). Członek Rady Ekspertów Magazynu Think Tank, mentor stowrzyszenia Technologia w Spódnicy oraz ekspert międzynarodowego think tanku Cutter Consortium. Autor licznych publikacji poświęconych aktualnym wyzwaniom strategicznym i zarządczym związanym z rozwojem cyfrowego biznesu.

Kasia Wierzbowska

Współzałożycielka i Prezeska Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet

Przedsiębiorca społeczny, Współzałożycielka i Prezeska Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, Inicjatorka Sieci 
Przedsiębiorczych Kobiet, twórczyni akceleratora Biznes w kobiecych rękach, Współzałożycielka Klubu Inwestorek Indywidualnych Black Swan Fund i Funduszu VC Black Swan, propagatorka idei przedsiębiorczości 
kobiet.

FAQ

Kto może zgłosić się lub być nominowany do wzięcia udziału w raporcie?

Do udziału w raporcie zapraszamy kobiety zajmujące kierownicze stanowiska (C-Level: CEO, CFO, CTO, COO, CMO, CPO) w firmach z obszaru nowych technologii. Zarówno w startupach, MŚP oraz korporacjach.

Jak wygląda proces zgłaszania?

Wystarczy kliknąć w odpowiedni przycisk "Zgłaszam się lub Nominuj" i wypełnić formularz. W ciągu 3 dni od zgłoszenia skontaktujemy się z nominowaną osobą, którą poprosimy o uzupełnienie podesłanej ankiety.

Czy osoba nominowana dowie się kto ją nominował do raportu?

Tak, kontaktując się z nominowaną osobą poinformujemy ją, kto zaproponował jej kandydaturę.

Ile czasu zajmie mi wypełnienie ankiety?

Wypełnienie ankiety, którą otrzymasz od nas zajmie Ci około 15 minut.

Gdzie można zobaczyć poprzedni raport?

Nasz poprzedni raport jest dostępny tutaj: (LINK)

Czy udział jest płatny?

Nie, udział w raporcie jest całkowicie bezpłatny.

Czy osoba zgłoszona do konkursu, może być Polką pracującą za granicą?

Tak, jak najbardziej. Chcemy pokazać Polki, które zdominowały świat IT na świecie.

COME CREATIONS GROUP

Tworzymy przestrzeń do rozwoju Twojego biznesu. Jesteśmy kreatywną agencją PR. Zajmujemy się komunikacją produktów i usług z branży nowych technologii!

KONTAKT

Tel: +48 606 691 708
E-mail: kontakt@comecreationsgroup.pl